Джокович оцеля в тричасов трилър с Нишикори (видео)

Световният №1 Новак Джокович записа драматична победа във втория полуфинал на турнира от серията "Мастърс" в Рим. Преследващият пета титла във Вечния град сърбин надделя над №6 в схемата Кей Нишикори (Япония) с 2:6, 6:4, 7:6 (5). На финала Джокович ще играе с поставения под номер 2 Анди Мъри (Великобритания), който в първия полуфинал помете с 6:2, 6:1 "щастливия губещ" от квалификациите Люка Пуй (Франция).

В първия сет Нишикори проби за 2:1, а малко по-късно отново спечели подаването на съперника си, за да поведе с 5:2. Със своя след това сервис японецът сложи точка на първата част след 43 минути игра.

Във втората част Нишикори си играеше с огъня на свой сервис, но някакси се спасяваше и Джокович не успяваше да пробие. В 10-ия гейм обаче Нишикори не издържа, сервирайки при 4:5 за оставане във втората част. Още с първия си сетбол Ноле взе тази част с 6:4.

Ранен пробив в третия сет позволи на Джокович да поведе с 4:1. Японецът обаче отказа да се предаде и изравни за 4:4. При 5:4 за Джокович Нишикори спаси мачбол и впоследствие изпрати мача в решаващ тайбрек. В него Нишикори отрази още два мачбола, но нямаше сили да се измъкне при четвъртия. След 3 часа и 2 минути игпа Джокович прекърши съпротивата на японеца и вече е само на победа от рекорден 30-и трофей от категорията "Мастърс" в кариерата си.