Нишикори не даде шанс на Тийм

Кей Нишикори победи с 6:3, 7:5 Доминик Тийм и си осигури място на полуфиналите на турнира от сериите "Мастърс" в Рим. Японецът изоставаше с пробив в началото на двубоя, но успя да изравни за 3:3 и не загуби друг гейм до края на първия сет. На старта на втората част ролите се размениха и Нишикори пръв можеше да пробие, но пропусна няколко възможности. Той обаче нанесе своя удар в 11-ия гейм, което се оказа и решаващо за крайния изход на срещата.

На полуфиналите Нишикори ще се изправи срещу водача в световната ранлиста Новак Джокович, който вчера надви Рафаел Надал в най-стойностния мач от началото на турнира.  До момента балансът помежду им е 8:2 победи в полза на сърбина.

Доминик Тийм игра на 1/4-финал в "Мастърс" турнир едва за втори път в кариерата си. 22-годишният австриец елиминира Роджър Федерер, но срещу Нишикори демонстрира твърде малко от качествата си.