Какво е настроението в националния отбор по ръгби на България преди сблъсъка със Сърбия

Стотният гол на Дзюба и първият на Кокорин оставиха Зенит в шампионската гонка (видео)

Шампионът на Русия Зенит записа четвърта поредна победа в Премиер лигата и се доближи само на 3 точки от върха в класирането. След като в миналия кръг повалиха фаворита за титлата ЦСКА (Москва), с 2:0, днес питерци измъкнаха със същия резултат и гостуването си на Амкар. Головете отбелязаха Артьом Дзюба и Александър Кокорин, като и за двамата попаденията бяха специални.  За Дзюба това беше гол номер 100 в професионалната му кариера, а Кокорин се разписа за първи път с екипа на Зенит.

Петър Занев игра пълни 90 минути за Амкар, а Георги Пеев беше сменен в средата на второто полувреме от Александър Прудников.
Отборът на Андре Вилаш-Боаш не допусна гол в предишните си два мача и днес отново демонстрира стабилност в защита, но само до почивката. През второто полувреме Амкар създаде няколко чисти положения пред вратата на Юрий Лодигин и е цяло чудо, че топката нито веднъж не посети вратата на руския национал.

Двубоят в Перм беше много нервен и реферът Виталий Мешков вдигна общо 10 жълти картона. Зенит поведе в 30-ата минута след груба грешка на Николай Зайцев. Защитникът на Амкар "проспа" пас на Хълк, мислейки че вратарят Александър Селихов пръв ще стигне до топката. Тя обаче беше догонена от Олег Шатов. Неговият удар срещна гредата, а при добавката Дзюба вката стотния си гол.

Чума Анене и Януш Гол направиха сериозни пропуски след почивката, когато домакините определено надиграха именития си съперник. В 86-ата минута обаче Селихов позволи на Николас Ломбертс да го надскочи и да отклони топката към Кокорин, който на празна врата нямаше как да не вкара.

След двубоя Вилаш-Боаш се разсърди на журналистически въпрос защо по нищо не си е проличало, че Зенит е по-стойностният отбор. "Винаги задавате такива въпроси. Победихме с 2:0, а вие търсите негативното. Това, за съжаление, винаги се случва след победи. Аз пък искам да ви попитам ЦСКА (Москва) и Ростов спечелиха ли в Перм. Защото аз не помня такова нещо", отвърна видимо ядосаният португалец.

"Едни и същи ситуации се тълкуват различно от различните съдии. Това вече е тенденция. Начинът, по който допуснахме първия гол, е кошмарен", коментира пък наставникът на Амкар Гаджи Гаджиев.