Пеев и Занев не правят подаръци (видео)

Закъсалият Кубан не успя да победи Амкар в среща от 22-ия кръг на руската Премиер лига и остана в опасна близост до зоната на изпадащите. Мачът завърши 1:1, като Станислав Манолев за пореден път не се появи в игра за домакините. Георги Пеев и Петър Занев бяха титуляри за Амкар. Защитникът остана на терена през всичките 90 минути, а Пеев беше сменен четвърт час преди края от Алихан Шаваев.

За гостите от Перм срещата не беше толкова важна предвид факта, че те стоят стабилно в средата на класирането. Кубан обаче имаше нужда от трите точки в борбата си да се отдалечи от долните етажи на таблицата.
След интересно първо полувреме, в което и двата отбора пропуснаха добри положения за гол, Кубан поведе с попадение на Йевхен Селезньов в 41-ата минута. Украинският национал се разписа от дузпа, отсъдена за нарушение срещу самия него. Амкар обаче изравни в 65-ата минута, когато точен с глава беше появилият се малко по-рано на терена Александър Прудников.

Равенството позволи на Амкар да събере 25 точки и да изпревари Динамо (Москва) и Рубин, заемайки 9-ото място. Кубан е 12-и с 19 точки, колкото има и 13-ият Криля Советов.