Живко Миланов и АПОЕЛ мачкат наред в Кипър

Апоел (Никозия) направи голяма крачка към титлата в кипърското първенство, след като днес разби като гост с 3:0 големия си съперник тази година АЕК (Ларнака). Така след мачовете от 29-ия кръг Апоел има 71 точки, пред АЕК Ларнака с 65, Аполон (Лимасом) с 56, Омония с 55.

Българският защитник Живко Миланов игра пълни 90 минути за Апоел, а в 36-ата съдията го пощади, след като бившият футболист на Левски извърши нарушение, което можеше да бъде наказано с дузпа. Той препъна испанеца Тете от АЕК без да докосва топката, но съдията Леонтиос Трату не реагира.
Гостите откриха резултата още в 8-ата минута чрез Томас де Ви§енти, който се измъкна от засада и сам срещу вратаря не сбърка. Йоргос Ефрем удвои в 39-ата минута с отличен удар под гредата, който не остави никакви шансове на вратаря на домакините Тоньо.

След този гол двата отбора заитграха много атакуващо и в 63-ата минута домакините получиха право да изпълнят дузпа. Бразилецът Андре Алвеш обаче я пропусна, а в мелето съдията вдигна по един червен картон на двата отбора. В 73-ата минута Панайотис Сотириу при контраатака довърши домакините с трето попадение.