Макриев с нов гол в Кипър, АПОЕЛ Никозия спечели първото място в редовния сезон

Димитър Макриев се разписа при равенството 2:2 на Неа Саламина срещу домакина Етникос Ахна в мач от последния 26-и кръг от редовния сезон на кипърското футболно първенство. Гостите наваксаха изоставане от два гола с късни попадения. Макриев намали в 84-ата минута, след като засече отблизо подаване на резервата Алдо Адорно, който в последствие оформи крайното 2:2 в последната минута. Българският таран завърши редовния сезон с 15 попадения, с което дели третото място в класирането на най-добрите стрелци.

Неа Саламина е шести в подреждането с 33 точки и има всички шансове да продължи в плейофите за титлата, ако АЕЛ Лимасол не победи Омония Никозия като гост в последния мач от кръга утре. АПОЕЛ Никозия победи домакина Аполон Лимасол с 1:0 и с 62 точки си осигури първото място в редовния сезон на точка пред другия фаворит за титлата АЕК Ларнака преди решаващите мачове от топ 6.

Българският защитник Живко Миланов беше титуляр за гостите и получи жълт картон. Енонис Паралимни загуби на терена на Анортозис с 0:2 и отпадна от елита, след като остана предпоследен с 20 точки. В състава на гостите не игра българския нападател Костадин Башов. Клубът от Фамагуста пък завърши на трето място в редовния сезон с 52 точки.