Живко Миланов и АПОЕЛ с нова крачка към титлата, бивш ас на Ботев с красив гол (видео)

АПОЕЛ (Никозия) продължава победната си серия в кипърското първенство. Живко Миланов и съотборниците му разгромиха с 3:0 гостуващия Агия Напа и увеличиха на 4 точки преднината си пред втория АЕК (Ларнака). АЕК обаче има мача по-малко, а днес приема Аполол (Лимасол) на Симеон Славчев.

Георгиос Ефрем откри резултата за АПОЕЛ в 12-ата минута, а в 36-ата бившата звезда на Ботев (Пловдив) Вандер Виейра покачи на 2:0 с много красиво попадение. Бразилецът овладя топката до тъчлинията, финтира съперник и с фалцов удар от ъгъла на наказателното поле направи безпомощен стража на Агия Напа. Третият гол за домакините бе дело на Ефстатиос Алонефтис в 63-ата минута.

Бившият нападател на ЦСКА Килиън Шеридън също се разписа в този кръг. Ирландецът вкара един от головете за  Омония (Никозия) при победата с 4:1 над Еносис (Паралимни).

АПОЕЛ (НИКОЗИЯ) - АГИЯ НАПА 3:0
1:0 Ефрем (12)
2:0 Вандер (36)
3:0 Алонефтис (63)