Пет юмрука в лицето на Марсилия, публиката не издържа (видео + галерия)

Падението на Олимпик Марсилия продължава. Френският гранд допусна нова позорна загуба, след като беше разгромен с 2:5 от Рен насред "Велодром". Поражението остави тима на Мичел на 6 точки над зоната на изпадащите, а безобразната игра предизвика гнева на феновете, които нахлуха на терена и се наложи полицията да предотвратява по-сериозни инциденти.

Ултрасите отказаха да подкрепят своите любимци и ги наказаха с мълчание в първия четвърт час. Това смути футболистите до такава степен, че те инкасираха 3 гола между 4-ата и 14-ата минута. техни автори станаха Йоан Гуркюф, Фалу Диане и новата звезда на Рен Усман Дембеле, за когото вече се борят грандове като Барселона и Байерн (Мюнхен).Напрежение на "Велодром" след поредния провал
При 0:3 най-буйните фенове се опитаха да влязат на терена, но бяха удържани от стюардите. Напрегната атмосфера се допълваше от множеството плакати срещу ръководството на клуба и неспирните освирквания.

Флориан Товен върна едно попадение в 20-ата минута, а в началото на втората част защитникът Роландо намали на 2:3, но това беше всичко, което успяха да сторят домакините. Отново Гуркюф и Джовани Сио довършиха разгрома, след който Марсилия няма победа на собствен терен в 13 поредни мача.Напрежение на "Велодром" след поредния провал
Единствената позитивна новина за ОМ беше появата в игра на Абу Диаби. Бившият халф на Арсенал, който е измъчван от контузии, участва в официален мач за последно преди 18 месеца. Диаби влезе в 78-ата минута на мястото на Товен, малко след последния гол в двубоя.

В края отново полицията трябваше да укротява феновете на Марсилия, които бяха готови да линчуват футболистите.Напрежение на "Велодром" след поредния провал
Преди този мач тимът от "Велодром" беше в серия от 5 поредни равенства с резултат 1:1. Рен пък изскочи на трето място в класирането и продължава да преследва квота за участие в Шампионската лига.