Лион изпусна ценни три точки срещу Рен в битката за бронза (видео)

Лион пропиля два гола аванс и завърши 2:2 срещу домакина Рен в последен мач от 30-ия кръг на френското футболно първенство. Този двубой бе пряк сблъсък между два от отборите, които се борят за бронзовите медали в първенството. След него гостите събраха 46 точки и останаха четвърти, като пропуснаха възможността да изкачат от третото място Ница, който има 47 точки. Рен е пети с 45 точки Пари Сен Жермен вече си осигури титлата със 77 точки, а Монако е втори с 52 точки.

Гостите от Лион бяха по-активни в началото. В петата минута Максуел Корне центрира от ляво и Жордан Фери засече с глава, но на сантиметри край целта. Малко по-късно Александре Лаказет се измъкна от Силвен Армен в наказателното поле, преодоля и вратаря Беноа Костел, но от малък ъгъл стреля в страничната греда.

Малко преди средата на полувремето Рашид Гедзал отправи опасен удар по диагонала, но Костел отново беше на мястото си. В 26-ата минута Усман Дембеле спаси вратата на Рен от гол, след като отби от голлинията изстрел на Самюел Юмтити.

Олимпик заслужено поведе в 33-ата минута, след като Корне намери Гезал в чиста позиция в наказателното поле и алжирецът прати топката в мрежата.

Десет минути след почивката лионци удвоиха аванса си. Фери центрира в пеналта и Лаказет с глава вкара 13-ия си гол за сезона в Лига 1.

В 70-ата минута Рен намали. След центриране от корнер Дембеле отклони към резервата Фалу Диан, който отблизо прокара топката между краката на вратаря Антони Лопеш за 1:2.

Осем минути преди края домакините изравниха. Дембеле беше изведен сам срещу Лопеш, но не успя да преодолее вратаря на съпреника. Топката отскочи към резервата Жереми Бога и той не пропусна при добавката.