Кубинци разказаха играта на Тренто! Само Казийски не стигна за победа в Молфета (ВИДЕО + СНИМКИ)

Двама кубински волейболисти бяха в основата на победата на Експривия (Молфета) над шампиона Диатек Трентино (Тренто) с 3:1 (25:21, 26:24, 18:25, 25:14) във втората 1/4-финална среща от плейофите в италианската Суперлига.

Разпределителят Райдел Йересуело и диагоналът Фернандо Ернандес забиха общо 42 точки и бяха в основата на успеха на Молфета, с което Експривия изравни резултата в серията на 1-1 победи. Играе се до 3 успеха в 5 срещи.

Матей Казийски изигра втората си среща за Тренто, след като се завърна от Япония, но неговите усилия не бяха достатъчни за успех на шампионите. Казийски реализира 13 точки (2 аса, 48% ефективност в атака, 36% перфектно и 50% позитивно посрещане). Разпределителят на националния отбор на България
Георги Братоев влезе като резерва през първата част само за изпълнение на начален удар.

Младият диагонал Габриеле Нели стана най-резултатен за Тренто с 16 точки (2 аса, 4 блока, 48% ефективност в атака), а словенецът Тине Урнаут добави 10 точки (4 аса, 2 блока, 29% ефективност в атака, 29% перфектно и 38% позитивно посрещане).

Над всички в този мач бе кубинският диагонал на домакините Фернандо Ернандес, който заби 33 точки (6 аса, 3 блока, 59% ефективност в атака) и само до средата на втория гейм вече имаше 17 точки! Юношата и бивш волейболист на Тренто Микеле Ферици добави 16 точки (6 аса, 1 блок, 53% ефективност в атака, 25% перфектно и 34% позитивно посрещане). Кубинският разпределител Райдел Йересуело също изигра страхотен мач и се отличи с 9 точки (3 аса, 3 блока). Превъзходството на Молфета бе най-изразено в 4-ия гейм, който домакините спечелиха със смазващото 25:14 само за 23 минути игра.

Като цяло домакините реализираха общо 17 аса, а шампионите отвърнаха с 12 аса.

Мач №3 от серията е отново в "Пала Тренто" на 19 март от 21,30 часа.

ЕКСПРИВИЯ (МОЛФЕТА) - ДИАТЕК ТРЕНТИНО (ТРЕНТО) 3:1 (25:21, 26:24, 18:25, 25:14)

МОЛФЕТА: Райдел Йересуело 9, Фернандо Ернандес 33, Микеле Федрици 16, Рафаел Де Бариос 10, Давиде Канделаро 5, Роко Бароне 5 - Даниеле Де Пандис-либеро (Винченцо Спадавекия)
Старши-треньор: Винченцо Ди Пинто
ТРЕНТО: Симоне Джанели 3, Габриеле Нели 16, МАТЕЙ КАЗИЙСКИ 13, Тине Урнаут 10, Себестиан Соле 6, Симон Ван Де Вуурде 9 - Масимо Колачи-либеро (ГЕОРГИ БРАТОЕВ, Филипо Ланца, Олег Антонов, Даниеле Мацоне)
Старши-треньор: РАДОСТИН СТОЙЧЕВ.