Лудогорец разгроми Хебър и на реванша - на живо с отзивите от Пазарджик след 0:5

Казийски с 15 точки и MVP! Тренто поведе в серията на Молфета (ВИДЕО + СНИМКИ)

Воденият от Радостин Стойчев тим на Диатек Трентино (Тренто) отново поведе в своята четвъртфинална серия в италианското първенство, след като спечели с 3:0 (25:16, 32:30, 25:17) мач №3 като домакин на Експривия (Молфета). Така шампионите отново поведоха с 2:1 победи и са само на един успех от класиране за полуфинал.

Трентино владееше инициативата почти през цялото време, но при 23:19 във втората част позволи на съперника да достигне до изравняване (24:24). Геймът се завърза, като домакините успяха да го измъкнат едва след 32:30 след 36 минути.

За Най-полезен състезател (MVP) бе определен Матей Казийски, който реализира 15 точки (3 аса, 1 блокада, 65 % в нападение). Габриеле Нели добави 11 (1 ас, 77 % в атака), а аржентинският център Себастиан Соле записа 10 (1 ас, 3 блокади, 86 % в нападение). Разпределителят Георги Братоев се появи само за малко във втората част за изпълнение на сервис, но не успя да направи точка.

За гостите най-резултатен бе кубинският нападател на тима Фернандо Ернандес, който този път се "задоволи" само с 16 точки (1 ас, 1 блокада, 58 % в нападение).

Следващият мач от тази серия е на 27 март (неделя) от 19:00 ч б.в. в Молфета. При нова победа Трентино ще се класира на полуфинал. При успех за Експривия, ще има решителен пети мач отново в "Пала Тренто" на 3 април от 18:30 часа.