Страхотно завръщане за Матей с 16 точки! Тренто поведе на Молфета в 1/4-финала (ВИДЕО + ГАЛЕРИЯ)

Българската волейболна звезда Матей Казийски се завърна по страхотен начин за шампиона на Италия Диатек (Тренто). Воденият от българския треньор Радостин Стойчев тим, където играе и националния разпределител на България Георги Братоев, се наложи категорично у дома над Експривия (Молфета) с 3:0 (25:21, 25:15, 25:20) в мач №1 от 1/4-финалните плейофи на италианската Суперлига, игран тази вечер в пълната зала "Пала Тренто".

Страхотно завръщане за Матей Казийски с победа и 16 точки за Тренто Така трентинци поведоха с 1-0 победи в плейофната серия. Играе се до 3 победи от 5 мача. Втората среща между двата тима е в неделя (13 март) от 18,00 часа българско време в Молфета.
Страхотно завръщане за Матей Казийски с победа и 16 точки за Тренто
Първата по-сериозна разлика в първия гейм дойде след контраатака на Матей Казийски - 6:4 за шампионите. Разликата нарасна до 8:5 след грешка на бившия играч на трентинци и сегашен на Молфета Микеле Федрици. Въпреки усилията на кубинеца Фернандо Ернандес от гостите Тренто запази предимството до 12:10. Волейболистите на Молфета обаче не се предадоха и успяха да изравнят при 16:16, след което Радо Стойчев пусна в игра на втора линия Филипо Ланца, който отсъства един месец заради контузия, на мястото на Казийски. Домакините веднага си върнаха преднината при 19:16 след отлична блокада на разпределителя Симоне Джианели и контра на словенския национал Тине Урнаут. Резултатът стана 22:18 след аут на Федрици, след което Тренто без проблеми взе гейма с 25:21 след успешна атака на българската звезда, който се бе върнал в игра.

Трентинци продължиха със силната си игра в началото на втората част и поведоха с 5:2 след серия от сервиси на Симоне Джианели, включително и ас. Разликата продължи да расте до 12:6 след отлични изяви на Габриеле Нели и аржентинския център Себастиан Соле. Гостите от Молфета се върнаха в гейма и намалиха до 12:11 след сервиси на бразилеца Жоао Рафаел Ферейра. Тренто обаче веднага си възстанови преднината при 16:11 след атака на Матей Казийски, ас на Тине Урнаут и блокада на Нели. Предимството на шампионите нарасна до 20:12 след поредна успешна контра на Матей и блок на белгийския национал Симон Ван Де Вуурде. В крайна сметка домакините затвориха гейма в своя полза с убедителното 25:15 след грешка от сервис на Микеле Федрици и поведоха с 2:0.
Третият гейм стартира равностойно до 7:7, след което домакините от Тренто поведоха с 10:8 след атака и блокада на Габриеле. След техническата пауза, която дойде при 12:10 за шампионите, момчетата на Радо Стойчев увеличиха преднината си до 15:10 благодарение на солидната си блокада. Молфета стопи разликата до 15:14 след две мощни атаки на Фернандо Ернандес, но трентинци успяха да си върнат предимството при 18:15 след нов блок на Ван Де Вуурде и 21:17 след контра на Тине Урнаут. Тренто спокойно спечели гейма с 25:20 след поредна атака на Матей Казийски, а с това и мача с 3:0.

Страхотно завръщане за Матей Казийски с победа и 16 точки за Тренто Матей Казийски, който се завърна в Тренто, след като последните 6 месеца игра в Япония, се представи страхотно и стана най-полезен с 16 точки (3 блока) за победата. Габриеле Нели пък добави още 14 точки (3 блока) за успеха на трентинци. Георги Братоев отново не се появи в игра и остана резерва. За тима на Молфета бразилецът Жоао Рафаел Ферейра завърши с 14 точки.
ДИАТЕК (ТРЕНТО) - ЕКСПРИВИЯ (МОЛФЕТА) 3:0 (25:21, 25:15, 25:20)
ТРЕНТО: Симоне Джианели 1, Габриеле Нели 14, МАТЕЙ КАЗИЙСКИ 16, Тине Урнаут 10, Себастиан Соле 6, Симон Ван Де Вуурде 6 - Тициано Мацоне-либеро (Филипо Ланца, Даниеле Мацоне, Масимо Колачи-либеро)
Старши-треньор: РАДОСТИН СТОЙЧЕВ
МОЛФЕТА: Райдел Йересуело 2, Фернандо Ернандес 10, Жоао Рафаел Ферейра 14, Микеле Федрици 5, Роко Бароне 4, Давиде Канделаро - Даниеле Де Пандис-либеро (Винченцо Спадавекия 1, Алесандро Порчелини-либеро)
Старши-треньор: Винченцо Ди Пинто.
СНИМКИ: trentinovolley.it, Марко Трабалца

ГАЛЕРИЯ от мача ТРЕНТО - МОЛФЕТА 3:0 - ТУК!!!