Леверкузен се върна от отвъдното (видео)

Байер (Леверкузен) измъкна точка при гостуването си на Аугсбург - 3:3, независимо че до 60-ата минута губеше с 0:3. Корейският халф на домакините Ко Жа-Чеол правеше мача на живота си с три попадения, но в края на срещата не той беше в центъра на вниманието. Азиатецът вкара красиви попадения в 6-ата, 43-ата и 57-ата минута и всичко изглежда приключило, но тогава "аспирините" намериха сили за отговор.

Три минути след третия гол на баварците Карим Белараби намали на 1:3. Положението стана още по-интересно в 80-ата минута, когато капитанът на Аугсбург Паул Верхаах си вкара автогол. Стигна се до последните секунди, когато централният бранител на домакините Джефри Гауелею спаси с ръце като вратар влизащата в мрежата топка и съдията го изгони с директен червен картон и посочи бялата точка. Хакан Чалханоолу не даде шанс на Марвин Хитц и Байер докопа точката.

Трябва да се отбележи, че веднъж и гредата спаси "червените".

Гостуващият тим беше без Хавиер Ернандес и Щефан Кийслинг, както и без треньора си Роджер Шмит, който по принцип е наказан, но не зае място на трибуните, а замина да гледа мача на Виляреал срещу Лас Палмас в Ла Лига, тъй като "жълтата подводница" е следващият съперник на тима му в Лига Европа.

Независимо геройството, Леверкузен падна с една позиция в класирането и продължава да е извън местата, които дават право на участие в евротурнирите през следващата кампания. Аугсбург пък е само на 2 точки от опасната зона.