Майнц пребори Леверкузен и се намести пети (видео)

Отборът на Майнц 05 надви с 3:1 гостуващия Байер (Леверкузен) в дуел от 23-ия кръг на Бундеслигата. Юнус Мали (14 и 58-дузпа) и Джон Кордоба (32) се разписаха за бившия тим на Тодор Неделев. Хавиер Ернандес беше точен в 65-ата минута. С успеха тимът на Мартин Шмит измести "аспирините" от петото място.

В 13-ата минута домакините изпуснаха двоен шанс: Пабло де Бласис намери Юнус Мали, чийто удар беше избит, а впоследствие Джон Кордоба не намери мрежата. Само минути по-късно 05 успя да отбележи. Де Бласис отново потърси Мали, който елегантно отбеляза срещу излезлия напред Бернд Лено.

Гостите от "БайАрена" упражняваха териториално надмощие, изразило единствено в предимство при корнерите - 7:0 на почивката. Опасностите бяха пред Лено. В 32-ата минута Джон Кордоба реализира хубав гол след кинжален изстрел от 15 метра. До края на полувремето домакините имаха още два шанса за гол срещу неориентираната защита, но мерникът им изневери.

В началото на второто полувреме Майнц се дръпна по-назад, чакайки шансове за контраатаки. В 57-ата Тин Йедвай игра с ръка в наказателното поле и Мали направи 3:0 от дузпа. В 65-ата Чичарито върна един гол с глава след пас на Йедмир Мехмеди. В 83-ата Карим Белараби стреля силно към горния близък ъгъл, но Лорис Кариус протегна ръка и изби.

Снимка: Getty Images/Guliver