Какво е настроението в националния отбор по ръгби на България преди сблъсъка със Сърбия

Аугсбург и Дармщат не решиха нищо - чертата остава много близо (видео)

Аугсбург показа воля и се пребори за точка при гостуването си на Дармщат 98 в мач от 26-ия кръг на Бундеслигата - 2:2. Доскорошният участник в Лига Европа изоставаше с 0:2 на полувремето след голови изстрели на Марио Вранчич в 12-ата минута и на Сандро Вагнер в 40-ата минута.

Отборът от Бавария обаче направи силна втора част и взе своето. В 63-ата минута ветеранът Маркус Фойлнер заби един от най-хубавите голове за пролетта и интригата се върна. В 77-ата минута играчите на Аугсбург вече се поздравяваха, след като Кауиби беше насочил кълбото в мрежата с глава центриране. Изненадващо обаче главният съдия Бастиан Данкерт не зачете попадението, тъй като видя нарушение на бразилеца в атака, каквото по-скоро нямаше.

Във финалните секунди реферът реши да компенсира за грешката си и отсъди леко пресилена дузпа за бутане на Коо Жа-Чеол, която новият нападател Алфред Финбогасон реализира за крайното 2:2.

Така Аугсбург и Дармщат 98 продължават да са съседи в класирането, на само 3 точки от изпадащите.