Макриев с 12-и гол в Кипър, Миланов с асистенция

Българският нападател Димитър Макриев отново вкара за отбора си Неа Саламина в кипърското първенство, но попадението се оказа самотно при разгрома с 1:6 от Апоел (Никозия) в среща от 21-ия кръг. За домакините игра 78 минути Живко Миланов, който изработи първото попадение за своите.

Миланов проби в типичния си стил от дясно в 7-ата минута и подаде успоредно на голлинията, където Пиерос Сотириу подложи крак и откри резултата. Но в 14-ата минута Макриев изравни от дузпа, която беше отсъдена заради фаул на вратаря Урко Пардо срещу откъсналия се сам срещу него Лилиу. Бившият нападател на Левски не трепна и изравни, реализирайки 12-ото си попадедие от началото на сезона.

През второто полувреме обаче пет гола паднаха във вратата на Неа Саламина, като последователно Томас де Висенти, Винисиус, Вардер Вийера, Фернандо Кавенаги и отново Де Висенти.

С победата Апоел излезе на 1-о място в кипърското първенство, събирайки 47 точки. Лидерът до днес АЕК Ларнака утре приема Етникос Ахна и може да се върне, ако прибави нови три точки към 46-те. Неа Саламина е на 6-о място с 29.

Сензацията днес поднесе закъсалият на дъното Ермис Арадипу, който победи с 2:0 Анортозис и спря Старата госпожа да излезе начело. Еносис Паралимни с Костадин Башов в състава си отстъпи с 0:1 на собствен терен на скроминя Докса Катокопия. Еносис е на 12-о място с 15 точки, колкото има и ФК Пафос под тях. Башов игра до 65-ата минута, а в 37-ата беше декориран с жълт картон. Единственото попадение за гостите от Никозия вкара Едмар в 25-ата минута.