„Трето полувреме“ преди Швейцария - Германия и Шотландия - Унгария

Левски победи ЦСКА в драматичен двубой

Женският отбор на Левски (София) спечели Вечното дерби срещу ЦСКА (София) след 3:2 (25:23, 27:25, 17:25, 21:25, 17:15) след повече от два часа игра пред празните трибуни на зала "Васил Симов".

Поради изискване на СДВР за сигурността по време на спортно мероприятие не бяха допуснати зрители в залата, а волейболистките на Левски измъкнаха много труден успех, въпреки че поведоха с 2:0 гейма.

Още в първатата част момичетата на Юлия Иванова започнаха с голям ентусиазъм и имаха желание да се отърсят от трите поредни мача, в които не спечелиха нито гейм.  Те поведоха с 11:5, но в края ключови се оказаха сервисите на опитната за тази формация на Сините Нася Димитрова. Така резултатът бе изравнен - 19:19, а след това Левски взе аванс след 25:23.

Във втория гейм тимът на Радослав Бакърджиев отново трябваше да се пребори с колебливото си посрещане и ентусиазма на момичетата в червено. Краят на тази част бе още по-завързан - 27:25.

В третия гейм ЦСКА започна да показа проблясъци на блокада и успя да се върне в играта след 25:17. Това даде още по-силен импулс при домакините и те успяха да вкарат срещата в тайбрек.

В решителната част двата отбора си разменяха постоянно водачеството, като в крайна сметка Левски успя да се добере до 17:15 и да запише трудна, но сладка победа.

От начален удар състезателките на ЦСКА имаха превес, което допълнително смущаваше посрещането на Левски. Разпределителката на Червените Полина Нейкова записа нов резултатен мач, като отбеляза 7 точки, а ключови за успеха на Левски се оказаха Нася Димитрова и Мирослава Паскова.

Сините записаха 13-та си победа в шампионата и с актив от 37 точки остават на второ място в класирането, на две зад Марица (Пловдив). ЦСКА е на пета позиция с 20 точки (6 победи/7 загуби).

ЦСКА

: Полина Нейкова - Ралина Дошкова, Ивета Станчулова - Анна Виткова, Симона Димитрова - Мартина Хикова, Славена Никова (либеро);

Левски: Гергана Георгиева - Мирослава Паскова, Нася Димитрова - Вероника Бежандолска, Гергана Петрова - Ваня Върбанова, Кристияна Петрова (либеро);

Левски спечели вечното дерби срещу ЦСКА с 3:2 в драматичен двубой от женското волейболно първенство.