Бургас 2007 спечели морското дерби в женското първенство

Волейболистките на Бургас 2007 продължават възходящата си линия от предишния кръг, като взеха нови три точки у дома. В 16-ия кръг на НВЛ-жени бургазлийки надиграха в морското дерби Спартак (Варна) с 3:0 (25:16, 25:13, 25:20) в мач, игран тази вечер в местната зала "Младост".

Така момичетата, водени от треньорката Ваня Соколова, записаха 7-а победа, като със 7 загуби и 20 точки излязоха на 5-о място във временното класиране на шампионата, но преди завършека на срещата Казанлък Волей - Славия. Тимът на Спартак пък записа 14-а загуба до сега, като е на последно място с едва една спечелена точка.

Варненки се опитваха да бъдат равностоен съперник на домакините от Бургас, като в първите два гейма даваха солиден отпор до второто техническо прекъсване. Впоследствие обаче бургазлийки наложиха волята си и не допуснаха гостенките а напрявят нещо повече. В третата част състезателките на Бургас поведоха с 16:10 и това предреши гейма, като записаха чиста победа след 25:20.