Волейболистките на Левски взеха гейм с 25:6, но даде и гейм

Волейболистките на Левски победиха Раковски (Димитровград) с 3:1 (25:16, 23:25, 25:6, 25:20) в мач от 16-ия кръг на женското първенство на НВЛ, който се игра без публика в столичната зала "Христо Ботев".

Празните трибуни се отрази на срещата, като в нея имаше игра на големи амлитуди. Левскарките стартираха без ентусиазъм, като волейболистките на Раковски, които са от младшата възраст на Марица поведоха ударно с 5:0 в първия гейм. Едва тогава "сините" се надигнаха и стопиха пасива си, а след добра игра спечелиха гейма с 25:16. Във втората част обаче отново имаше спад, а гостенките продължиха да напират с ентусиазъм, като това даде резултат и волейболистките на Раковски поведоха с 23:17. "Сините" се вдигнаха на щурм, като стигнаха до 23:24, но не успяха да направят пълeн обрат и Раковски спечели втората част с 25:23. Едва в третата момичетата на треньора Радослав Бакържиев разкриха възможностите си, като буквално прескочиха съперника и взеха гейма с повече от разгромното 25:6! В четвъртата част вече нямаше изненади, домакините от Левски диктуваха развоя и затвориха мача в своя полза след 25:20.

След този мач Левски излезе временно на първо място с 14 победи, 1 загуба и 40 точки. Марица остава на втора позиция с 39 точки, но и мач по-малко, тъй като пловдивчанки почиваха в този кръг. Раковски пък е на 7-о място с 14 точки след 4 победи и 10 загуби.