Дитер Хекинг: Сами върнахме Гент в мача

Треньорът на Волфсбург Дитер Хекинг остана със смесени чувства след победата с 3:2 над Гент в първия 1/8-финал в Шампионската лига. Причината за това е, че "вълците" водеха с 3:0, а допуснаха в последните 10 минути на домакините да се развихрят и да намалят солидния им аванс.

"Играме страхотно 80 минути. За съжаление Макс Крузе пропусна отличен шанс да направи резултата 4:0 за нас. След това се видя, че отборът ни съвсем не е така стабилен, както беше. Все още ни липсват някои ключови играчи. При първия гол за Гент вина носи отбраната ни. Вторият също стана отчасти по наша вина. Позволихме на Гент да се върне в мача. Няма нищо фатално. Победа като гост ни дава солидно преимущество преди реванша. Във Волфсбург не трябва да допускаме никакви грешки, защото се видя, че Гент умее да наказва всяка разсеяност.

Юлиан Дракслер беше невероятен и вкара два гола от класа. При първия атаката беше като по ноти - комбинацията с Виейриня, ударът му...При втория си пролича индивидуалната му класа", коментира Хекинг.

Колегата му Хайн Ванхазебрук пък изрази съжаление, че тимът му не е стигнал до равенството.

"След третия гол в нашата врата вече мислехме как да отървем разгрома, но с малко късмет можехме и да изравним. Поведем ли в реванша, мачът започва отначало, а съперникът ще бъде изключително изнервен", коментира белгийският специалист.