Волфсбург развали проклятието точно навреме (видео)

Няколко дни преди гостуването си на Гент в среща от 1/8-финалите в Шампионската лига Волфсбург сложи край на кошмарната серия от седем мача без победа в Бундеслигата с домакинско 2:0 над Инголщат 04. Тежката загуба с 0:3 от Шалке 04 преди седмица принуди треньорът Дитер Хекинг да направи няколко промени в състава си и това даде резултат. Голове на Юлиан Дракслер (29') и Робин Кнохе (39') решиха всичко още преди почивката. По този начин "вълците" се доближиха на 3 точки до място в евротурнирите, което е и голямата цел пред тима.

Капитанът Диего Беналио пропусна срещата заради натъртено ребро и застаналият вместо него на вратата Коен Кастеелс запази спокойствието на "Фолксваген Арена" с майсторска намеса в 67-ата минута, когато Марвин Матип насочи топката с глава и вече виждаше как тя влиза.

Централният нападател Никлас Бендтнер, който в миналия кръг беше титуляр, днес дори не попадна в групата, като няма информация да е контузен. В следващите два кръга Волфсбург го очакват тежки сблъсъци с Херта (Берлин) и Байерн (Мюнхен), които ще покажат дали отборът има сили за призово класиране.

Инголщат 04 пък е на 11-а позиция, но опасната зона е само на 6 точки.