Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 2:1

Волфсбург се размекна срещу Гент в Деня на добротата (видео)

Отборите на Гент и Волфсбург изиграха истински голов трилър, спечелен от германския тим с 3:2 като гост, в първия мач помежду си от 1/8-финалите в Шампионската лига. Гостите от Германия поведоха с 3:0 чрез две попадения на Юлиан Дракслер и Макс Крузе. Вместо да довършат съперника, германците сякаш се размекнаха и в края на Деня на спонтанната проява на доброта 17 февруари, бяха на път да изпуснат победата. В  последните десет минути на двубоя Гент се разигра и върна две попадения чрез Кумс в 80-ата минута и резервата Кулибали в 89-ата и така направи реванша във Волфсбург крайно интересен.

Първото полувреме премина при превъзходство на гостите, но първата сериозна опасност беше пред тяпната врата. В 11-ата минута Депоатр успя да свали топката с глава на крака на Фокет в наказателното поле, но ударът на съотборника му беше отчайващо неточен. Отговорът на Волфсбург беше мълниеносен, но имаше същия недостатък - липса на точност. В 19-ата минута Крузе също опита обстрел на вратата на Гент, но топката срещна крак на бранител и напусна в ъглов удар.

В 24-ата минута футболистът на Гент Митрович едва не си отбеляза автогол при опит да изчисти едно центриране в наказателното поле, но късметът беше на негова страна и топката премина отстрани.
Защитата на Гент обаче беше матирана в 44-ата минута еднолично от Юлиан Дракслер, който финтира Фокет около централната линия, напредна към вратата, комбинира със свой съотборник, който му върна топката и го изведе сам пред вратаря и нападателят на "вълците" със силен удар по земя откри резултата.

В 54-ата минута отново Дракслер стана герой за своя тим, след като удвои резултата с ефектно попадение. Първо той преодоля съпротивата на Митрович като промуши топката между краката му, озова се в стрелкова позиция и с копване преодоля стража на домакините. В 60-ата минута във вратата на Гент падна още един гол. Волфсбург организира опасна атака по десния фланг, последва центриране, което Крузе засече в мрежата за 3:0. Последваха две греди - по една за всеки отбор. Първо Крузе пропусна да направи 4:0, а в последвалата атака на Гент гредата спаси и състава на Волфсбург.

Домакините, които изглеждаха като пратени в нокаут, изведнъж показаха признаци на оживление и успяха да намалят резултата в последните 10 минути. Първо капитанът Кумс намали, а минута преди края резервата Кулибали направи 2:3 и върна интригата за реванша във Волфсбург.