Първа победа при Томаш, феновете върнаха настроението в ЦСКА - София - на живо от "Надежда" след 3:0 над Локомотив

Кавани даде крехка преднина на ПСЖ над Челси (видео + галерия)

Отборът на Пари Сен Жермен спечели с 2:1 първия двубой с Челси от 1/8-финала в Шампионската лига. Французите ще имат крехка преднина преди реванша в Лондон, но дори победа с 1:0 може да е достатъчна на англичаните, така че нищо не е решено в сблъсъка. Златан Ибрахимович даде преднина на парижани от фаул в 39-ата минута, но в 45-ата Джон Оби Микел изравни. Влезлият като резерва Единсон Кавани донесе успеха на своя тим в 78-ата минута. Голям мач за Челси пък направи вратарят Тибо Куртоа, който спаси няколко много опасни удара по посока на своята врата и така помогна на своя тим да не запише доста по-тежка загуба.

Срещата започна с по-добра игра на ПСЖ и още в 5-ата минута Лукас Моура отправи бомбен удар, който профуча до гредата. След това в 12-ата минута Златан Ибрахимович пробва точността си от фаул, но без особен успех.

Постепенно Челси успя да влезе в мача и в 23-ата минута Диего Коща направи непростим пропуск. Той получи прекрасно центриране в наказателното поле и отблизо стреля с глава, но Кевин Трап отрази удара му. В 32-ата минута пък подобен пропуск, но пред другата врата, направи Златан Ибрахимович, който отблизо с глава не успя да насочи кълбото във вратата.

Все пак шведът се реваншира по прекрасен начин и в 39-ата минута откри резултата в полза на своя тим. ПСЖ си спечели фаул пред наказателното поле, Ибра стреля ниско покрай стената и след рикошет в крака на Джон Оби Микел топката се озова в мрежата за 1:0.

Радостта на парижани обаче бе твърде кратка. В самия край на полувремето те допуснаха изравняване на резултата. При едно центриране от корнер Оби Микел бе изпуснат в наказателното поле и отблизо нямаше как да сгреши за 1:1.

Второто полувреме започна вихрено с положения и пред двете врати. В 49-ата минута Диего Коща бе изведен сам срещу вратаря, но Кевин Трап успя да блокира удара му. Две минути по-късно пък Анхел ди Мария постави под напрежение Тибо Куртоа с бомбен удар, но белгиецът показа страхотен рефлекс и спаси. Веднага след това шанс се откри и пред Ибрахимович, който се освободи в пеналта и стреля в близкия ъгъл, но отново Куртоа бе на мястото си.

Пари Сен Жермен обаче постепенно отново засили натиска и в 60-ата минута вратарят на Челси за пореден път бе тестван с прекрасен удар на Ди Мария, като белгиецът пак опази вратата си. В 67-ата минута аржентинецът отправи нов опасен изстрел от фаул и отново Куртоа бе непробиваем.

Челси пък действаше по-прибрано и на контраатака. Така в 77-ата минута пък Кенин Трап показа бдителност и пресрещна излизащия сам срещу него Оскар. Само минута по-късно обаче ПСЖ най-накрая стигна до втори гол. Ди Мария подаде великолепен прехвърлящ пас за Кавани, който от воле промуши топката във вратата за 2:1.

В 90-ата минута Тибо Куртоа за пореден път се отличи с прекрасна намеса, като блокира удар на Златан Ибрахимович. В добавеното време пък Педро Родригес можеше да изравни резултата, но от труден ъгъл не успя да порази вратата. Така ПСЖ ще има само гол преднина преди реванша. Срещата на "Стамфорд Бридж" ще се играе на 9 март.