ПСЖ се препъна с Лил

Лидерът във френския шампионат Пари Сен Жермен не успя да победи Лил в мача между двата тима от 26-ия кръг на Лига 1 и двубоят завърши 0:0. Наставникът на парижани Лоран Блан даде почивка на няколко от титулярите с оглед на предстоящия през седмицата сблъсък с Челси в Шампионската лига. Така Златан Ибрахимович, Тиаго Силва, Тиаго Мота и Максуел не попаднаха в групата на тима. ПСЖ атакува през почти целия двубой, но така и не успя да намери верния път към мрежата на Винсент Ениеама, който на няколко пъти се намеси по най-добрия начин, за да предотврати попадение във вратата си. Единсон Кавани пък на няколко пъти пропусна добри възможности да донесе успеха на тима си, но така и не успя да прониже целта от чисти позиции.

Така ПСЖ записа четвърто равенство от началото на шампионата. Преди днешният двубой парижани имаха девет предни победи в първенството. Въпреки грешната си стъпка на "Парк де Пренс" играчите на Лоран Блан остават далеч пред останалите отбори в класирането. ПСЖ е със 70 точки, докато вторият Монако е с 25 по-малко - 45. Лил от своя страна е на 12-о място с 31 точки.