Казанлък с бърза победа над Раковски

Женският волейболен отбор на Казанлък Волей записа 4-а поредна победа в НВЛ-жени, след като се наложи над Раковски (Димитровград) с категоричното 3:0 (25:16, 25:18, 25:14) в среща от 14-ия кръг.

Най-оспорван се оказа вторият гейм, в който гостенките от Димитровград поведоха с 9:7. След това обаче по-добрият сервис на домакините, основно на Тереза Иванова и след това на Радстина Маринова, им позволи да си спечелят и втората част с 25:18. С аванс от два гейма момичетата на треньорката Деси Величкова нямаха проблем да се поздравят с чиста и заслужена победа след 25:14 за радост на техните фенове в зала "Арсенал" в Казанлък.

За Раковски това бе втора поредна загуба в шампионата. Във временното класиране Казанлък Волей има 9 победи и 26 точки, с които заема 3-ото място, на пет пред Славия. Раковски е на 7-о място с 11 точки.