Славия със страхотен обрат в Казанлък

Волейболистките на Славия спечелиха невероятна победа в мача си от 16-ия кръг на женското първенство от НВЛ. При гостуването си на Казанлък Волей "белите" успяха да се наложат с 3:2 (26:24, 17:25, 22:25, 25:21, 18:16) в много оспорвана среща след повече от два часа игра пред около 250 зрители в местната зала "Арсенал".

Така волейболистките на Казанлък ще трябва да почакат още малко, за да достигнат и на теория до бронзовите медали. За момента запазват 3-ата позиция в подреждането с 9 победи, 5 загуби и 27 точки, а Славия е на 4-о място със 7 победи, 7 загуби и 23 точки, колкото има и 5-ия ЦСКА, но "белите" са с по-добро геймово съотношение.

Още първият гейм подсказа, че срещата ще бъде оспорвана и равностойна, като Славия поведе след 26:24. Волейболистките на Казанлък реагираха мигновено и успяха да обърнат геймовете до 2:1 след 25:17 и 25:22, но четвъртата част бе за "белите" - 25:21. Кулминацията на мача бе в тайбрека, в който домакините от Казанлък започнаха шеметно и поведоха с 13:6. Последва обаче невероятна серия на "белите", които не само, че стопиха изоставането си, а и достигнаха до мачбол при 14:13. След това те имаха възможност да затворят мача и при 15:14 преди Казанлък да получи на свой ред мачбол при 16:15. В крайна сметка обаче Славия довърши започнатия обрат и триумфира след 18:16.

Най-полезни за Славия станаха Александра Миланова (2 блока, 1 ас, 36% ефективност в атака и 17% перфектно посрещане) и Ася Динова (1 блок, 43% ефективност в атака и 9% перфектно посрещане) с по 21 точки за победата. За домакините от Казанлък Веселина Григорова завърши с 20 точки.

Статистика: Красимир Кънев (скаутмен на Казанлън Волей)