Казанлък Волей с чиста победа над ЦСКА в София (ГАЛЕРИЯ)

Женският волейболен отбор на ЦСКА записа втора поредна загуба в НВЛ-жени, след като отстъпи като домакин на Казанлък Волей с 0:3 (10:25, 23:25, 26:28)* в мач от 13-ия кръг, игран в собствената им зала "Васил Симов".

По този начин третото място и евентуалните бронзови медали започват да се отдалечават от "червените" и да се приближават все повече към тима от Казанлък. Казанлък Волей вече има 8 победи, 4 загуби и 23 точки, с което заема третата позиция, а ЦСКА е на 4-о място с 6 успеха, 5 поражения и 19 точки.

Момичетата на Юлия Иванова изиграха много слаб първи гейм - 8:4 и 16:9 за Казанлък на отделните прекъсвания, след което треньорката предприе промени. Освен редуването на разпределителките Елена Димитрова и Полина Нейкова, във втория гейм се появи и Мадлен Рашева. Нападателката влезе, след като тази част тръгна много лошо - 0:5, но тя успя да даде необходимия импулс и ЦСКА заигра доста по-добре, като дори поведе с 23:17. Това обаче не бе достатъчно и "розите" със страхотен обрат направиха 2:0 гейма след 25:23.

В третата част обратите продължиха с пълна сила, като от 18:14 за ЦСКА се стигна до точка преднина за Казанлък Волей - 19:18. "Розите" поведоха с 23:20, но тогава серия от сервиси на Борислава Съйкова върна "червените" в играта. Краят на гейма стана повече от интересен, а след ас на Тереза Иванова гостенките достигнаха до първия си мачбол при 26:25. Той бе неутрализиран, но при втората възможност Казанлък приключи всичко - 28:26 и 3:0.

За Казанлък Тереза Иванова (3 аса, 56% ефективност в атака и 24% перфектно посрещане) и Виолина Николова (5 блока!!!, 2 аса и 83% ефективност в атака) завършиха с по 12 точки за победата. Капитанката на ЦСКА Симона Димитрова пък реализира 16 точки.

*Статистика: Красимир Кънев (скаутмена на Казанлък Волей)