Росол спечели първия мач от основната схема на "София Оупън" (галерия)

Чехът Лукаш Росол спечели първия мач от основната схема на турнира Garanti Koza Sofia Open в зала "Арена Армеец" в София. Росол надигра в мач от първия кръг холандския тенисист Робин Хаазе с 3:6, 6:3, 6:4. Росол записа четвърта победа от пет мача срещу Хаазе и чака във втория кръг победителя от двубоя между участващия с "уайлд кард" представител на България Александър Лазов и поставения под номер 7 в схемата Мартин Клижан (Словакия). Лазов и Клижан ще премерят силите си по-късно днес.

ATP Garanti Koza Sofia Open - Лукаш Росол - Робин Хаас

Росол записа 8 аса и 5 двойни грешки днес, докато съперникът му направи 7 аса и допусна само една двойна грешка. Чехът обаче реализира 3 пробива - с един повече повече от холандеца, затваряйки мача след 1 час и 47 минути игра.

Любопитно за отбелязване е, че мачът между Росол и Хаазе бе първата среща на турнир от календара на ATP през 2016 година, изиграна на европейска земя.

Снимки: Марин Маринов, Sportal.bg

ОЩЕ СНИМКИ ОТ МАЧА МОЖЕТЕ ДА ВИДИТЕ ТУК!