Лазов не оказа сериозна съпротива на Клижан (галерия)

Четвъртата ракета на България Александър Лазов отпадна в първия кръг на турнира Garanti Koza Sofia Open, който за първа година се провежда в зала "Арена Армеец" в София. Участващият с "уайлд кард" роден представител загуби с 3:6, 0:6 срещу седмия в схемара Мартин Клижан (Словакия). Мачът продължи 59 минути, а в следващата фаза на надпреварата Клижан ще мери сили с Лукаш Росол (Чехия).
ATP Garanti Koza Sofia Open - Александър Лазов - Мартин Клижан
Заемащият 438-о място в ранглистата Лазов направи всичко по силите си в откриващия сет и известно време бе равностоен на 44-ия в класацията на ATP Клижан. 26-годишният словак реализира ранен пробив за 2:1 след чудесен форхенд уинър, но в четвъртия гейм българинът отвърна на удара за 2:2. До седмия гейм силите бяха изравнени, но тогава Лазов прояви колебание. Той отрази три брейкпойнта, но при четвъртия се пропука за 3:4. Няколко минути по-късно 25-годишният софиянец спаси два сетбола в деветия гейм, но при третия загуби частта с 3:6.
Във втория сет инициативата бе изцяло в ръцете на Клижан. Той осъществи три пробива и на практика не даде нито гейм на противника си. С пробив на нула словакът приключи мача в своя полза след по-малко от час престой на корта в "Арена Армеец".

Във вторник Лазов и Димитър Кутровски излизат в двубой на двойки срещу третите в схемата холандци  Уесли Коолхоф и Матве Мидлекооп. Срещата ще започне след края на мача между Краинович и Илхан, който е с начален час не преди 18:00 часа.