Турнир на талантите U14 : Зона София - Зона Пловдив

Брандс се класира за основната схема на " София Оупън"

Германецът Даниел Брандс преодоля квалификациите на турнира по тенис на АТP в София с награден фонд 520070 евро. Поставеният под номер 5 Брандс обърна втория в предварителната схема Константин Кравчук (Русия) с 4:6, 7:6(5), 6:4 след 1:53 час игра в най-оспорвания мач за деня от пресявките. Кравчук реализира пробив при единствената възможност в средата на първия сет, с което поведе в резултата. Втората част стигна до тайбрек, в който Брандс поведе с 4:1 точки и запази преднината си, за да изравни сетовете. Германецът проби в началото на третата част при първия си и единствен шанс в мача, след което поведе с 4:2 гейма и удържа аванса си до края.

Третият в схемата Мирза Башич (Босна и Херцеговина) нямаше особени затруднения и стигна до успеха с 6:3, 6:3 срещу шестия Фарух Дустов (Узбекистан). Поставеният под номер 4 Томас Фабиано (Италия) не допусна пробив и спечели с 6:4, 6:1 срещу унгареца Мартон Фучович за 68 минути. В ранния мач за деня от предварителната схема румънецът Мариус Копил се справи поставения под номер 1 Юичи Сугита (Япония) с 6:3, 6:4 за 87 минути, след като пласира 12 аса и не допусна пробив.

Срещите от основната схема започват утре в 12,00 часа в зала "Арена Армеец".