Живко Миланов с победа и над Башов

Живко Миланов и неговия Апоел (Никозия) се наложиха над Еносис Паралимни с 3:0, като за гостите 69 минути игра бившия младежки национал на България Костадин Башов.
С победата Апоел събра 41 точки и заема 3-о място, изоставайки на 4 от лидера АЕК (Ларнака) и на 1 от Анортозис, който е 2-и. Еносис Паралимни е 12-и с 14 точки.

Домакините от Никозия решиха изхода от мача в рамките на 4 минути в края на първото полувреме. Нуно Мораиш откри резултата в 41-ата минута, а Фернандо Кавенаги от дузпа покачи на 2:0. Крайното 3:0 оформи Янис Яниотис в 63-ата минута.

Първата опасност в мача създаде Живко Миланов, който проби по фланга и центрира към Кавенаги в 5-ата минута, но топката премина край гредата. Нуно Мораиш откри резултата при опит да центрира към Кавенаги, никой обаче не игра с топката и тя влезе в мрежата. Четири минути по-късно за игра с ръка на Силва от гостите съдията посочи бялата точка и Кавенаги удвои.

Три минути след началото на второто полувреме Костадин Башов можеше да върне едно попадение за Паралимни, но след пробив през центъра и силен удар, вратарят Урко Пардо извади топката в корнер с атрактивен плонж. Малко след това Башов се спаси от изгонване, твърди сайтът Керкида, тъй като съдията подминал втори жълт картон за него заради фаул срещу Живко Миланов. В 69-ата минута обаче Апоел стигна до трети гол, дело на Янионис и с това сложи точка на спора.

Преди няколко дни Живко Миланов и Апоел постигнаха победа над Неа Саламина в Купата на кипър с Димитър Макриев в състава си.