Борнемут разпиля Норич (видео)

Отборът на Борнемут спечели по категоричен начин дербито между два от новаците в английския лит срещу Норич, за да стигне до "класически" успех с 3:0 на своя "Дийн Корт" и по този начин да прекъсне негативната си серия от четири поредни мача без успех във Висшата лига. Изключително силен мач за "черешките" изнесе новото попълнение на Еди Хау Беник Афобе, който игра много силно за своя тим и в края на мача оформи крайното 3:0 с първия си гол във Висшата лига.

С трите точки Борнемут задмина своя опонент в класирането, събирайки актив от 24. Норич пък се приближава до опасната зона след второ поредно поражение.

Дан Гослинг откри резултата след само десет минути игра, засичайки с глава центриране на Марк Пю. След почивката домакините получиха и дузпа в своя полза, благодарение отново на крилото Марк Пю, който в 54-ата минута бе съборен от Вадис Оджиджа Офое в наказателното поле и реферът Робърт Мадли посочи бялата точка. От нея Чарли Даниълс се разписа за 2:0. Беник Афобе оформи "класиката" в 75-ата минута с първия си гол за своя нов тим. Голмайсторът за второто попадение Даниълс центрира от лявото крило, за да отбележи Афобе за 3:0.