"Чуковете" смачкаха Борнемут за едно полувреме (видео)

Уест Хам още веднъж показа силата си на чужд терен. "Чуковете" направиха обрат от 0:1 до 3:1 при визитата си на новака Борнемут и изместиха Манчестър Юнайтед от 5-ото място в класирането на Премиър лийг. Хари Артър даде аванс на "черешките" в 17-ата минута, но през второто полувреме попадения на Димитри Пайе и Енер Валенсия (2) донесоха трите точки на Уест Хам.

Борнемут беше подценяван от мнозина преди началото на сезона и повечето специалисти го брояха за сигурен изпадащ. Отборът на Еди Хау обаче навлезе в невероятна форма и записа серия от 8 мача без загуба в първенството. Допълнителна радост на феновете донесе привличането на класни попълнения като Хуан Мануел Итурбе, Беник Афобе и Люис Грабън.

Уест Хам пристигна на "Дин Корт" със самочувствието на отбор, който е непобеден в последните си 8 двубоя във всички турнири. "Чуковете" взеха скалповете на почти всички грандове при предишните си гостувания и имаха основания за оптимизъм.

Началото бе по-добро за лондончани, които използваха изпитаната тактика с дълги пасове към Андрю Каръл. Таранът на Уест Хам на няколко пъти създаде напрежение в наказателното поле на домакините, но след четвърт час игра се контузи и отстъпи мястото си на Никица Йелавич. Борнемут се възползва от объркването в редиците на гостите и в 17-ата минута поведе. Гола вкара Хари Артър, а основна вина за него носи вратарят на "чуковете" Адриан дел Кастийо. Испанецът подцени далечния удар на Артър, топката тупна коварно и въпреки закъснялата му намеса, влезе във вратата.

Това беше първи гол в Премиър лийг за Хари Артър, а малко по-късно сметката си можеше да открие и взетият от Уулвърхамптън Беник Афобе. Нападателят надскочи Анджело Огбона, но не успя да уцели очертанията на вратата. В 33-ата минута Афобе направи нов пропуск. Той беше изведен перфектно от Джуниър Станислас, но се забави и изгуби топката.

Уест Хам не създаде нищо интересно до почивката, но в 45-ата минута имаше великолепен шанс да изравни. Лоша изява на Андрю Сърман позволи на Димитрий Пайе да обстрелва вратата на Артур Боруц, но полякът внимаваше.

През второто полувреме ролите се смениха. В 67-ата минута Пайе изравни с прекрасно изпълнен пряк свободен удар и това даде огромен импулс на лондончани, които до края наложиха волята си. В 74-ата минута Енер Валенсия разстреля Боруц от малкото наказателно поле, но и тук голямата заслуга за гола бе на Пайе, който преодоля двама играчи на Борнемут и сложи топката на крака на съотборника си.

Точка на спора сложи отново Валенсия, който се разписа директно от фаул в 84-ата минута. Това бе 4-и пореден успех за Уест хам във всички турнири.