Съндърланд не успя да вземе поредно дерби (видео)

Отборът на Съндърланд този път не успя да спечели мач срещу директен съперник в битката за оцеляване и завърши наравно 1:1 срещу Борнемут на своя "Стейдиъм ъф Лайт". Възпитаниците на Сам Алърдайс спечелиха предишните си такива двубои срещу Астън Вила и Суонзи, но този път могат да се радват, че не загубиха, след като "черешките" бяха по-активният отбор на терена и по-чистите положения за гол бяха пред вратата на Вито Маноне.

Беник Афобе реализира порединя си гол с екипа на Борнемут след трансфера си от Уулвърхамптън, откривайки резултата в 11-ата минута на срещата. Юношата на Арсенал заби топката с глава в мрежата на "черните котки" след центриране на Джуниър Станислас. Още преди почивката обаче домакините изравниха резултата, като точен за тима на Съндърланд отново бе един неочакван герой, който напоследък изненадващо бележи попадения - Патрик ван Анхолт. Холандският ляв бранител се озова на точното място след подаване на Фабио Борини и простреля Артур Боруц за 1:1.

През второто полувреме вместо домакините да се хвърлят на щурм и да търсят успеха, който щеше да ги изведе над опасната зона, Борнемут бе тимът, който бе по-близо до победното попадение. Другото ново попълнение в състава на Еди Хау Люис Грабън обаче не успя да се разпише, след като бе изведен сам срещу Маноне от Мат Ричи. Привлеченият от Норич нападател стреля встрани от вратата в най-чистата голова ситуация за второто полувреме.

Ремито остави Съндърланд на предпоследното 19-о място с 19 точки. Борнемут е на 15-а позиция с актив от 25 и са на четири над зоната на изпдащите.