Борнемут обърна Помпи

Борнемут стигна до успех с 2:1 при гостуването на Портсмут след силно второ полувреме. Удар с глава на влезлия като резерва Марк Пю класира гостите за осминафиналите на ФА Къп. Помпи, който се подвизава в Лига 2, бе по-активният отбор през първата част и към края на полувремето успя да поведе с попадение на Гари Робъртс. След почивката обаче тимът от Висшата лига успя постепенно да вземе контрола върху срещата, особено в последните 20 минути, когато обърна резултата. Джош Кинг изравни в 71-ата минута, а седем минути преди края Пю се разписа за крайното 1:2.

Около 70 минути Борнемут изглеждаше като отбор, за който ФА Къп не е толкова важен турнир. Еди Хау бе направил 10 промени, но получилите шанс за изява не показаха, че заслужават титулярно място. Влизането в игра на Пю и Мат Ричи промениха динамиката в атаката на гостите и това се отрази на крайния резултат.

След като спечели купата на Англия през 2008 г., феновете на Портсмут трябваше да видят изпадания и финансови проблеми. Тимът може да съжалява за някои пропуски в периода, в който доминираше. Адам Федеричи направи блестящо спасяване след удар на Макнълти, а голмайсторът Робъртс пропусна друга добра възможност.