Манчестър Сити мина с лекота през Норич (видео)

Голмайсторът на Манчестър Сити Серхио Агуеро поведе "гражданите" към убедителна победа с 3:0 над Норич на "Кероу Роуд" в двубой от третия кръг на ФА Къп. Аржентинецът откри резултата в 16-ата минута, а след това асистира на Келеши Иеанашо (31') за втория гол. Кевин де Бройне оформи класиката в 78-ата минута.

Седем промени имаше в състава на "канарчетата" в сравнение с двубоя със Саутхамптън. Джон Ръди започна на вратата за сметка на Деклан Ръд. Новото попълнение Иво Пинто не бе в групата за днес.  Седем корекции имаше и сред титулярите, на които заложи Мануел Пелегрини. Въпреки това "гражданите" изглеждаха солидно, като в стартовия състав започнаха Серхио Агуеро, Рахим Стърлинг и Хесус Навас.

Гостите стартираха по-добре и още в 16-ата минута излязоха напред в резултата. Коларов и Стърлинг разиграха добре, след което английският национал подаде с пета към Агуеро. Аржентинецът преодоля четирима бранители и пусна топката покрай Ръди - 0:1. Това бе 11-и гол за него от началото на сезона и пето попадение в последните му пет мача за Купата на Англия.

В 25-ата минута Кабaйeро се отличи с добра намеса, след като изби много опасен удар на Доранс. Шест минути след това авансът на "гражданите" бе удвоен. Агуеро намери в наказателното поле младия Иеанашо, който стреля прецизно с десния крак за 0:2.

През втората част Иеанашо пропусна да направи преднината на Сити класическа, а в 73-ата минута удар на Навас срещна гредата. Третият гол стана факт в 78-ата минута. Негов автор стана Кевин де Бройне, който се появи като резерва. Белгиецът преодоля елегантно съпротивата на Бенет и промуши топката между краката на Ръди, оформяйки крайния резултат.

Норич: Ръди, Бенет, Мартин, Басонг (72'-Лафърти), Уиздъм, Хоусън (63'-Редмънд), Мулумбу(63'-О'Нийл), Доранс, Олсон, Оджиджа-Офое, Джероум

Манчестър Сити: Кабайеро, Сабалета, Отаменди, Демикелис, Коларов, Навас, Фернандо, Делф, Стърлинг (60'-Де Бройне), Иеанашо (85'-Селина), Агуеро (69'-Клиши)

СТАТИСТИКА И РАЗВОЯТ МИНУТА ПО МИНУТА ТУК!