Оксфорд хвърли първата бомба в третия кръг на ФА Къп (видео)

Четвъртодивизионният Оксфорд Юнайтед поднесе най-голямата изненада до момента в третия кръг на ФА Къп, след като обърна и победи с 3:2 елитния Суонзи на "Касам Стейдиъм". Двата отбора изиграха много интересен и динамичен турнирен двубой, в който гостите поведоха след гол на Джеферсън Монтеро (23'). Лиъм Серкомб обаче израни от дузпа в края на първата част. След почивката Оксфорд стигна до пълен обрат след две попадения на Кемар Рууф (49' и 59'). Бафетимби Гомис (66') върна един гол, но това не се оказа недостатъчно за "лебедите", които не успяха да се доберат до преиграване.

Мениджърът на Суонзи Алън Къртис бе направил цели 10 промени в своя състав, в който обаче личаха имената на Джонджо Шелви, Джеферсън Монтеро, Марвин Емнес и Бафетимби Гомис. Лиъм Шепърд пък дебютира за "лебедите".

Майкъл Апълтън заложи на титулярния си състав. Това означаваше, че Крис Магуайър също стартира, въпреки че се очакваше, че днес ще получи почивка.

Суонзи излезе напред в резултата в 23-ата минута след изключителна атака, завършила с много красив гол. Монтеро проби отляво, комбинира с Емнес, който веднага го изведе с пета, след което еквадорецът, също с пета, прати топката елегантно във вратата. В самия края на първата част Оксфорд изравни след дузпа, реализирана от Серкомб. 11-метровият наказателен удар бе отсъден заради влизане на Бартли срещу Макдоналд. Контакт между двамата нямаше, но играта на бранителя бе опасна и Кевин Фредн посочи бялата точка въпреки протестите на гостите.

Второто полувреме започна перфектно за Оксфорд. Рууф стреля много прецизно от 16-17 метра, пращайки топката в далечния ъгъл - 2:1. Именно Рууф покачи на 3:1 в 58-ата минута, когато завърши светкавична контра на домакините, подхваната след корнер в полза на Суонзи. Бафетимби Гомис върна надеждите на уелския тим в 66-ата минута, когато бе изведен от Корк и не остави шанс на Слокъмб. Останаха обаче сериозни съмнения, че нападателят бе в положение на засада, когато получи топката. До края Монтеро и Гомис пропуснаха страхотни възможности да осигурят преиграване на "лебедите".

В крайна сметка Суонзи стана първият отбор от Премиър лийг, който бе отстранен от тим от по-долна девизия в тазгодишното издание на Купата на Англия. Оксфорд пък се класира за четвъртия кръг за първи път от 17 години.

СЪСТАВИТЕ, СТАТИСТИКА И РАЗВОЯТ МИНУТА ПО МИНУТА ТУК!