Дузпа в края даде втори шанс на Тотнъм срещу Лестър (видео)

Тотнъм и Лестър ще преиграват сблъсъка си от третия кръг на Купата на Англия, след като завършиха наравно - 2:2, на "Уайт Харт Лейн". Домакините поведоха с ранен гол на Кристиан Ериксен (8'), но след това "лисиците" стигнаха до пълен обрат след попадения на Марчин Василевски (19') и Шинджи Оказаки (48'), въпреки че гостите бяха без големите си звезди Джейми Варди и Риад Марез. "Шпорите" се добраха до преиграването в 89-ата минута след гол от дузпа на Хари Кейн.

Двамата мениджъри бяха направили доста промени в своите състави - съответно по седем и осем, като големите фигури на Тотнъм и Лестър не започнаха. Юго Лорис, Деле Али и Хари Кейн бяха на скамейката на домакините за началото, но последните двама се появиха в игра през втората част. Марез остана неизползвана резерва, докато Варди остана извън групата за днес, тъй като се възстановява след операция.

"Шпорите" започнаха добре и още в осмата минута излязоха напред в резултата. Кристиан Ерискен довкара една избита от Шмайхел топка след силен удар на Шадли. Само десетина минути след това обаче Лестър изравни. Марчин Василевски бе изпуснат от отбраната на Тотнъм и засече с глава центриране от корнер на новото попълнение Демарай Грей.

"Лисиците" започнаха много активно втората част и появилият се като резерва Шинджи Оказаки направи обрата пълен в 48-ата минута. Японецът направи много добър рейд в наказателното поле, преминавайки между трима противникови бранители, след което стреля отблизо, Ворм изби, но при добавката Оказаки не сгреши - 1:2.

В 67-ата минута в игра за Тотнъм се появи голмайсторът на отбора Хари Кейн, а няколко минути след това влезе и намиращият се прекрасна форма Деле Али.

Четири минути преди края Шмайхел се намеси решаващо, избивайки много опасен удар на Бенталеб. В 88-ата минута домакините получиха дузпа, след като топката чукна ръката на Нейтън Дайър в наказателното поле. Хари Кейн бе точен от бялата точка, осигурявайки преиграване на своя отбор.

СЪСТАВИТЕ, СТАТИСТИКА И РАЗВОЯТ МИНУТА ПО МИНУТА ТУК!