Ориги отново герой за Ливърпул, 17-годишен счупи рекорд на Майкъл Оуен (видео)

Ливърпул победи с 2:0 Лийдс Юнайтед и се класира за полуфиналите в турнира за Купата на Лигата. Двубоят на "Анфийлд" ще се запомни с гола на тийнейджъра Бен Уудбърн, който оформи крайния резултат. 17-годишният халф влезе като резерва в средата на второто полувреме и в 81-ата минута завърши с точен изстрел прекрасна комбинация на мърсисайдци. По този начин талантът от Уелс се превърна в най-младия голмайстор в цялата история на Ливърпул - постижение, което до днес принадлежеше на Майкъл Оуен.

Лийдс, който е на 5-о място в Чемпиъншип и има амбиции през този сезон да се върне сред най-добрите, се държа много достойно срещу именития си съперник. Отборът на Гари Монк пропусна няколко чисти положения, но в края не издържа на домакинския натиск. В 76-ата минута Дивок Ориги даде аванс на Ливърпул, като се разписа във втори пореден мач. Белгийският национал беше точен и при успеха над Съндърланд преди няколко дни, когато "червените" отново дълго време не успяваха да стигнат до гол.
Мениджърът на Ливърпул Юрген Клоп направи цели 8 промени в състава в сравнение с двубоя срещу "черните котки". Титулярните си места запазиха единствено Емре Джан, Жоржиньо Вайналдум и Садио Мане.

Лийдс можеше да поведе още в 3-ата минута, но Хади Сако бе спрян от Симон Миньоле. Това бе и единственото чисто положение до почивката. Ливърпул доминираше в притежанието на топката, но не съумяваше да затрудни стража на гостите Марко Силвестри. Той все пак трябваше да спасява удар на Вайналдум в средата на полувремето.
В 53-ата минута Лийдс като по чудо не поведе. Кемар Рууф отправи фалцов изстрел към вратата на Миньоле, но топката срещна гредата. Футболистите на Лийдс ставаха все по-напористи и не след дълго отново Рууф се озова на добра позиция, но Миньоле спаси. Ливърпул отговори с греда на Вайналдум, а в последния четвърт час сериозно притисна гостите в тяхната половина. В 76-ата минута Ориги засече центриране от десния фланг и вдигна пубиката на "Анфийлд" на крака, а само пет минути по-късно чудесно разиграване между него, Мане и Вайналдум завърши с историческото попадение на Уудбърн.
В края на срещата гол на Крис Ууд от Лийдс беше отменен заради засада. Ливърпул е на полуфинал за Купата на Лигата за 17-и път, а серията на тима без загуба във всички турнири вече достигна 16 мача.

ЛИВЪРПУЛ - ЛИЙДС ЮНАЙТЕД 2:0
1:0 Д. Ориги (76)
2:0 Б. Уудбърн (81)