Ливърпул се разпадна за 15 минути (видео)

Ливърпул допусна колосален обрат при гостуването си на Борнемут. Отборът на Юрген Клоп водеше с 3:1 до 76-ата минута, но в крайна сметка загуби с 3:4. Мърсисайдци доминираха през първата част и водеха с два гола след попадения на Мане и Ориги. Влизането на Райън Фрейзър малко след почивката обаче обърна нещата. Той първо спечели дузпа, която Уилсън реализира.

Гостите си върнаха аванса след красив удар на Емре Джан, но не знаеха какво ги очаква. Фрейзър направи 2:3, а след асистира на Куук за изравнителното попадение. В продължението на второто полувреме Нейтън Аке донесе победата на отбора на Еди Хауи.

Ливърпул вече изостава с четири точки на лидера Челси и на точка от втория Арсенал.

Ливърпул имаше нужда от 20 минути, за да открие резултата при гостуването на Борнемут, а секунди по-късно вече водеше с 2:0. Мърсисайдци доминираха от началото на срещата и постепенно започнаха да създават положения. В 10-ата минута Ориги можеше да открие резултата. Белгиецът, който започна като титуляр за първи път в мач от Висшата лига за този сезон, не успя да засече една топка след остро подаване на Клайн. Първият гол обаче не закъсня. Подаване на Емре Джан изведе Мане и той успя да пусне топката покрай излезлия Боруц. Това е седмо попадение за сенегалеца от началото на сезона.

Две минути по-късно Хендерсън изпрати топката към спринтиращия Ориги. Боруц излезе, а белгиецът го заобиколи и от малък удар намери мрежата за 0:2. В 36-ата минута Борнемут организира първата си по-опасна атака. Станислас подаде на Джошуа Кинг в наказателното поле, а той центрира ниско. Кариус успя да блокира топката, но тя мина опасно близо до лявата греда. Малко по-късно домакините имаха сериозни претенции за дузпа, след като Нейтън Аке падна в наказателното поле след съприкосновение с Фирмино.

Борнемут загуби Жуниор Станислас в началото на второто полувреме. Той получи контузия в глезена след сблъсък с Джордан Хендерсън. На негово място се появи Райън Фрейзър и влизането му моментално се почувства. Той бе фаулиран от Джеймс Милнър в наказателното поле и домакините намалиха на 1:2. Калъм Уилсън бе точен от бялата точка. Ливърпул обаче не позволи дълъг период, в който двубоят да е на кантар. В 64-ата минута Мане навлезе в наказателното поле, задържа топката и я пусна към Джан, който със страхотен удар не остави шансове на Боруц.

Отборът на Юрген Клоп имаше сериозно предимство по отношение владеенето на топката, но при контраатаките на домакините се стигаше до опасности. При една от тях силен удар на Фрейзър бе избит от вратаря на гостите Кариус. При следващата Борнемут намали след попадение на Фрейзър. Ориги сбърка едно подаване пред наказателното поле на домакините, които организираха блестяща контраатака. Уилсън бе изведен отдясно и върна към центъра. Защитниците на Ливърпул не успяха да изчистят топката и Фрейзър я прати в мрежата. Малко преди попадението Артър Боруц за малко да улесни задачата на гостите. Той едвам овладя топката, а технологията на голлинията показа, че тя докосва голлинията с милиметри.

Това бе началото на много силен период за тима на Еди Хауи. Три минути по-късно те изравниха и отново Фрейзър бе основен участник в гола. Той намери Стийв Куук, който овладя топката и я заби във вратата на Кариус. В тези минути защитата на мърсисайдци нямаше представа какво се случва и можеше да получи четвърти гол. Афобе премина през центъра и заложи на силата, но вратаря на гостите излезе и скъси ъгъла.

В последната минута на редовното време след ъглов удар Ориги овладя топката в наказателното поле и опита с красив удар да я насочи, но тя мина над вратата. Това обаче не бе всичко и в 93-ата минута феновете на домакините избухнаха. Кариус не се справи добре след един удар и Нейтън Аке при добавката направи 4:3.

БОРНЕМУТ - ЛИВЪРПУЛ 4:3
0:1 - Мане (20)
0:2 - Ориги (22)
1:2 - Уилсън (56-д)
1:3 - Джан (64)
2:3 - Фрейзър (76)
3:3 - Куук (79)
4:3 - Аке (93)