Нерви и емоции, но победа на Ливърпул (видео)

Феновете на "Анфийлд" имаха доста нервни моменти в домакинството на Ливърпул срещу Съндърланд, но в крайна сметка видяха как тимът им спечели с 2:0. Влезлият като резерва Дивок Ориги успокои привържениците на "червените" 15 минути преди края, когато откри резултата. В самия край Джеймс Милнър оформи крайния резултат от дузпа.

Освен за резултата, феновете има друг повод за притеснение. В 34-ата минута Филипе Коутиньо бе изнесен на носилка, след като получи контузия в глезена. Болката, която се изразяваше на лицето, вероятно означава, че мърсисайдци ще го загубят за известен период.

Резултатът изкачи Ливърпул на върха на класирането. Тимът на Юрген Клоп има равен брой точки с Манчестър Сити, но по-добра голова разлика. "Червените" са в серия от 14 поредни мача без загуба във всички турнири.

Ливърпул е далеч от отличните си изяви през последните седмици в домакинството си на Съндърланд. Мърсисайдци трудно създават положения през първото полувреме, а съперникът на няколко пъти застраши вратата на Кариус. Още в самото начало удар на Уатмор бе блокиран. Вайналдум пробва късмета си от далечно разстояние, но топката отиде право в ръцете на Пикфорд.

В 18-ата минута Кариус спаси домакините от попадение, след като излезе, за да спре Пиенаар, който бе изпуснат от защитата. В 34-ата минута се разнесе притеснение из феновете на Ливърпул. Филипе Коутиньо бе изнесен на носилка заради проблем с глезена. Бразилецът изглеждаше, че има сериозен проблем, който стана след сблъсък с Дидие Н'Донг. Той бе сменен от Дивок Ориги. "Червените" имаха добра възможност да открият резултата в 37-ата минута. След центриране от фаул на Хендерсън Ловрен бе оставен напълно непокрит, но ударът му с глава мина встрани от вратата.

След почивката Ливърпул доминираше и натисна съперника, но имаше проблеми да преодолее дълбоко разположения тим на гостите. Вайналдум бе близо до попадение в 53-ата минута, а удар на Джан мина малко встрани от вратата. Феновете на "Анфийлд" започнаха да стават нетърпеливи и ситуацията на терена се изнерви. Мърсисайдци можеха и да получат попадение в 68-ата минута. Стигна се до разбъркване в наказателното поле пред Кариус. Играчи на гостите на няколко пъти не стигнаха до удар, а Аничебе бе блокиран.

Отборът на Юрген Клоп, който изразяваше нервно емоциите си на пейката, все пак стигна до така ценното попадение. В 75-ата минута влезлият като резерва Дивок Ориги откри резултата. Той получи топката от Хендерсън отляво, обърна се и с хубав удар прати топката в далечния удар. Попадението успокои домакините и те създадоха още няколко възможности до края. В последната минута Мане проби отдясно и Ндонг го повали в наказателното поле. Джеймс Милнър бе точен от бялата точка и подсигури трите точки.

ЛИВЪРПУЛ - СЪНДЪРЛАНД 2:0