Бомба в 91-ата минута донесе победа на Спартак (видео)

Лидерът в класирането на Премиер Лигата Спартак (Москва) надделя с 1:0 у дома над Амкар в мач от 14-ия кръг на руското първенство. Попадението реализира халфът Денис Глушаков в първата минута на добавеното време. Глушаков донесе победата на спартаковци с невероятен изстрел от далечно разстоняие, след който топката срещна напречната греда преди да се озове във вратата на пермчани.

За Амкар 90 минути записа капитанът на тима - българският национал Петър Занев. Заради наказание пък Ивелин Попов не беше в групата на Спартак за срещата.

Спартак в момента е на върха в класирането на Премиер Лигата с 34 точки, а вторият Зенит е с 28, но и с мач по-малко към момента. Още днес питерци имат възможността да съкратят отново преднината на столичани на 3 точки, ако спечелят домакинството си на опашкаря Криля Советов. Амкар е шести с 21 точки.