За едната бройка Зенит да изпусне победата

Зенит мина по ръба на бръснача, но все пак надви Криля Советов с 3:1 у дома и продължава гонитбата на Спартак (Москва), който е лидер в руския елит с 3 точки повече.

Питерци допуснаха гол още в 4-ата минута, дело на Кристиан Паскуато, но след само шест минути Артьом Дзюба изравни. В 36-ата минута Милан Родич от гостуващия отбор си вкара автогол и по всичко изглеждаше, че интригата е изчезнала.

Цяло второ полувреме обаче Зенит беше на косъм от това да допусне изравняване, защото от една страна не съумяваше да реализира положенията си в предни позиции, а отзад допускаше Криля Советов да вдига кръвното на Юрий Лодигин. Вратарят стори необходимото и спаси няколко шанса.

Чак минута преди края най-добрият на терена днес Дзюба донесе облекчението с гол от дузпа за крайното 3:1.

До зимната пауза в първенството остават да се изиграят три кръга.