Левски наказа Монтана в Ловеч и продължава без загуба (видео+галерия)

Отборът на Левски победи с 3:1 Монтана при гостуването си в Ловеч в мач от 14-ия кръг на Първа лига. “Сините” показаха, че са по-класният тим и заслужено стигнаха до успеха. Преди почивката двата тима си размениха по един гол. За гостите откри Божидар Краев, а Костадин Дяков изравни. Вторият гол за тима от София бе много красив, като негов автор бе бранителят Димитър Пиргов в средата на втората част. В самия край на срещата пък Илиан Мицански отбеляза първия си гол за тима в официален мач и така оформи крайния резултат. По този начин Левски остава единственият тим в елита, който все още няма загуба. Въпреки това "сините" остават на второ място в подреждането след шампиона Лудогорец.

Монтана - Левски

Гостите започнаха по-активно мача и на два пъти Галин Иванов се оказа на чиста позиция, но не успя да нанесе удар, който да затрудни Христо Иванов. Краев също пробва мерника си преди срещата да бъде спряна за десетина минути заради димки. В крайна сметка по-дейната игра на "сините" се увенча с успех в 31-ата минута. Тогава пробив на Иванов намери в наказателното поле Антонио Аниете, чийто удар бе блокиран от Шоко, но при добавката Краев откри. В 41-ата минута обаче домакините изравниха. Сергей Георгиев свали топката към Дяков, който с прецизен и силен удар от границата на наказателното поле не остави шансове на Боян Йоргачевич.

В 60-ата минута "сините" отново излязоха напред след страхотен гол на Пиргов. При едно изпълнение на корнер Мехди Бурабия намери бранителя на чиста позиция в наказателното поле, който без да се бави със странична ножица простреля вратаря. Преди да се оплете в мрежата, топката се срещна и в горната греда, което придаде допълнителен ефект на попадението. До края на мача Левски продължи да контролира събитията на терена и не допусна опасности пред вратата на Йоргачевич. В последните моменти на срещата пък влезлият като резерва Мицански вкара и трето попадение за гостите. При една многоходова атака Сашо Александров намери нападателят непокрит в малкото наказателно поле и той нямаше как да пропусне да открие головата си сметка за отбора.

Така Левски събра 34 точки в актива си и остава на втора позиция - на три от лидера Лудогорец. Монтана пък все още е на дъното с едва осем. Утехата за домакините е, че прекъснаха серията си от 12 мача без попадение във вратата на Левски. Преди гола на Дяков днес, последният път, когато играч на Монтана бе вкарвал на Левски, бе преди седем години.

МОНТАНА - ЛЕВСКИ 1:3
0:1 Краев (31)
1:1 Дяков (41)
1:2 Пиргов (60)
1:3 Мицански (90)

МОНТАНА: Христо Иванов, Шоко, Иван Михов, Диарасоуба Бамба, Христос Контохристос, Костадин Дяков, Георги Коруджиев, Сергей Георгиев, Петър Атанасов, Фернандо Силва, Стивън Петков

ЛЕВСКИ: Боян Йоргачевич, Сашо Александров, Веселин Минев, Димитър Пиргов, Александър Александров, Джереми Де Нойер, Божидар Краев, Галин Иванов, Антонио Аниете, Франсис Нар, Бабатунде Адениджи