Белгия изпусна Холандия в Амстердам (видео)

Холандия завърши 1:1 със съседа си Белгия на "Амстердам Арена" в приятелска среща. Както е известно, "лалетата" са в една квалификационна група за Мондиал 2018 с България.

Дави Клаасен в 38-ата минута от дузпа изведе "оранжевите" напред в резултата, но в 82-ата минута Яник Ферейра Караско изравни за "червените дяволи".

В 37-ата минута Ян Вертонген дръпна за фланелката Джеремайн Ленс в наказателното поле на белгийците. Ленс падна на тревата и реферът посочи бялата точка - дузпа за "лалетата". Дави Клаасен с мощен шут в средата на вратата не остави шансове на Симон Миньоле и даде аванс на домакините в резултата.

В заключителните минути на срещата обаче играчите на Дани Блинд изцяло отстъпиха инициативата на съперника си и дори трябва да са доволни, че не загубиха мача. Първо Ромелу Лукаку направи невероятен пропуск, като не успя да уцели вратата на Маартен Стекеленбург почти от самата голлиния.

В 82-ата минута нападателят на Атлетико Мадрид Яник Ферейра Караско опита далечен шут, топката се отклони от задните части на играч на "лалетата" и по доста коварен начин подлъга Стекеленбург - 1:1.

Футболистите на Роберто Мартинес обаче не се задоволиха с това и потърсиха победата. Пред погледа на холандския мениджър на Евертън Роналд Куман, нападателят на Евертън Лукаку направи още един доста сериозен пропуск, броени минути след попадението на Караско. В края на срещата и крилото на Челси Еден Азар имаше отличен шанс да донесе победата на гостите, но не успя да го стори. Азар много добре се измъкна от бранителите на Холандия, но не успя да преодолее Стекеленбург и двубоят завърши без победител.

ХОЛАНДИЯ - БЕЛГИЯ 1:1
1:0 Клаасен (38-дузпа)
1:1 Караско (82)