"Червените дяволи" проведоха унищожителна акция с 8 гола (видео)

Белгия продължава да громи съперниците си в световните квалификации. "Червените дяволи" записаха четвърта поредна победа в група "Н" и са убедителен лидер с пълен актив от 12 точки и впечатлявщата голова разлика 21:1. Този път белгийците сразиха с 8:1 Естония, а над всички беше крилото Дрис Мертенс, който направи хеттрик. В предишните си мачове Еден Азар и компания сразиха Кипър с 3:0, Босна и Херцеговина с 4:0 и Гибралтар с 6:0.

Селекционерът на Белгия Роберто Мартинес заложи на схема с трима нападатели, като в предни позиции действаха Ромелу Лукаку, Еден Азар и Дрис Мертенс, а офанзивната мощ на тима се допълваше от включванията по крилата на Яник Ферейра Караско и Мюние. "Червените дяволи" пометоха съперника си и до средата на първото полувреме поведоха с 3:0. Още в 8-ата минута Ферейра Караско центрира отляво и връхлитащият Мюние с глава откри резултата. След четвърт час игра Кевин де Бройне, който изигра своя 50-и мач за националния отбор, изпълни фаул и подаде късо на Мертенс, който с мощен шут удвои преднината на домакините.
Третият гол падна в 25-ата минута. Белгийците направиха перфектна атака, преминала през Лукаку и Мертенс, и завършена с точен изстрел на Еден Азар. Естонците бяха принудени почти изцяло да се бранят, но в 30-ата минута върнаха едно попадение. Негов автор стана Анри Ание, който се обърна пред наказателното поле и стреля, а топката се отби от гредата преди да спре във вратата на Тибо Куртоа. Това беше първият гол, който Белгия получи от игра след 445 минути.

След почивката "червените дяволи" отново показаха, че когато вдигнат оборотите, трудно могат да бъдат спрени. В разстояние на 6 минути - межу 62-ата и 68-ата, те вкараха нови три гола във вратата на Микел Аксалу. Два от тях бяха дело на Мертенс, който оформи хеттрика си, а освен него се разписаха Ферейра Караско и на два пъти Лукаку, който сложи точка на голеадата в 88-ата минута.

БЕЛГИЯ - ЕСТОНИЯ (3:1)
1:0 Т. Мюние (8)
2:0 Д. Мертенс (16)
3:0 Е. Азар (25)
3:1 А. Ание (30)
4:1 Я. Караско (62)
5:1 Д. Мертенс (64)
6:1 Д. Мертенс (68)