Майнц 05 спечели мача на дузпите (видео)

След кратко отклоняване от победния път Майнц 05 отново показа характер и надви Дармщат 98 с 2:1 на свой терен в среща от 7-ия кръг на германския елит, с което вече е на 3 точки от третия Херта (Берлин). Пабло де Бласис (5') и Юнус Мали (56'-дузпа) бяха точни за тима от "Опел Арена", а Жером Гондорф само намали в добавеното време, също от наказателен удар. В регионалното дерби имаше и трета дузпа, която Антонио-Мирко Чолак от гостуващия състав пропусна в края на първото полувреме.

С това поражение "лилиите" остават само с една победа на своята сметка. Всичко започна лошо за тях, защото още в 5-ата минута Пабло де Бласис откри, а след това последваха пропуск след пропуск пред Михаел Есер. Веднъж Джон Кордоба го елиминира, но не уцели опразнената врата, а по-късно колумбиецът удари и греда. Мали също беше на крачка от попадение през първата част, но стражът на гостите отрази.

Секунди преди края на полувремето обаче "98" стигнаха до наказателен удар, но той беше отразен от Йонас Льосъл.

След почивката Майнц 05 продължи да бъде по-класният тим и в 56-ата минута Мали спечели втора дузпа, която сам реализира за 2:0.

"Лилиите" не успяха да се върнат в мача в при най-чистата си възможност в 68-ата минута, когато Свен Шиплок подаде към Чолак, но той не успя да засече на няколко метра пред голлинията.

Гостите все пак стигнаха до гол, но дълбоко в продължението, когато Нико Бунгерт игра с ръка и Гондорф намери десния ъгъл на Льосъл. Веднага след подновяването на играта обаче съдията даде край на мача.