Фернандо Каранга с първа награда след завръщането си в България

Това е Бундеслигата: Майнц 05 и Хофе показаха какво е драма (видео)

Майнц 05 и Хофенхайм затвориха втория кръг в Бундеслигата с един от най-драматичните двубои в последните десет години. Бившите съотборници на Тодор Неделев унижаваха своя съперник и водеха с 4:1 до 71-ата минута, но в оставащото време допуснаха изравняване за крайното 4:4. Гостите дори бяха съвсем близо до успеха, като удариха и две греди.

Ключово се оказа решението на съдията Маркус Шмит да изгони с директен червен картон Гаетан Бюсман от тима на Майнц 05 в 57-ата минута. Защитникът беше санкциониран за нарушение срещу Андрей Крамарич, макар в ситуацията да не беше последен в защита.

През първото полувреме отборът на Мартин Шмит буквално се подиграваше с Хофе и му наниза четири гола. Три от тях паднаха още до 27-ата минута, дело на Пабло де Бласис (3', 23') и Джон Кордоба (27'). После Сандро Вагнер върна едно попадение в 39-ата минута, но Левин Йозтунали разстреля Оливер Бауман още веднъж точно преди почивката и всичко изглеждаше повече от ясно.

Мачът просто трябваше да се доиграе, но всичко се промени във въпросната 57-ата минута, когато "05" останаха с човек по-малко. Веднага след това 29-годишният треньор на гостите Юлиан Нагелсман вкара в игра четвърти нападател и наказателното поле на "червените" беше обсадено.

Макар срещу себе си да нямаха някакви кой знае колко класни изпълнители, защитниците на Майнц се провалиха. С два гола в две поредни атаки Марк Ут докара мнозина местни фенове до прединфарктно състояние, а там някъде Себастиан Руди удари греда и Вагнер шутира в аут от 6-7 метра.

Чудово все пак се случи и в 84-ата минута Адам Салай претъркули топката зад голлинията за 4:4.

В оставащите няколко минути и двата тима направиха опити да спечелят, но тази драма на "Опел Арена" не включваше излъчването на победител.