Този път Майнц 05 не вдигна кръвното на феновете си (видео)

Седмица след трилъра срещу Хофенхайм отборът на Майнц 05 не допусна нов такъв гаф и надви  Аугсбург с 3:1 като гост за първата си победа през новия сезон в Първа Бундеслига. В предишния кръг тимът от "Опел Арена" водеше с 4:1, но после инкасира три гола за крайното 4:4. Този път обаче такава драма нямаше и участникът в Лига Европа материализира превъзходството си над баварския тим.

Треньорът Мартин Шмит направи цели шест промени сред полевите играчи в стартовия си състав в сравнение с тима, който започна срещу Сент Етиен (1:1) преди три дни. Майнц имаше шанс да поведе още при първата си възможност в седмата минута, когато Юнус Мали центрира от корнер и Джон Кордоба заби кълбото в мрежата на Марвин Хитц.

Последва скучноват повече от час, преди да стане интересно. В 73-ата минута левият бек на Аугсбург Константинос Стафилидис изравни с далечен шут и слаба намеса на вратаря Йонас Льосл.

"05" обаче веднага си върнаха аванса, след като две минути по-късно Даниел Брозински сложи топката на главата на Юнус Мали за 2:1. В 81-ата минута резервният нападател Йошинори Муто окончателно отказа домакините с попадение за 3:1.

В продължението на срещата съдията изгони с директен червен картон дебютиращия Хосе Родригес от гостуващия отбор за грубо влизане в краката на Доминик Коор, който не успя да доиграе мача.