Ейбар се намести сред големите (видео)

Ейбар записа трета победа от шест кръга в Лига Лига и поне за кратко застигна Барселона. В баското дерби с Реал Сосиедад домакините спечелиха с 2:0 с голове през второто полувреме. Освен това те изпуснаха дузпа и удариха две греди.

Всичко беше предрешно още в 24-ата минута, когато защитникът на Сосиедад Ариц Елустондо спря с ръка влизащата в мрежата топка и получи директен червен картон. Педро Леон обаче стреля прекалено силно от бялата точка и не уцели вратата, като кълбото дори прескочи огражденията и излезе извън пределите на стадиона.

Натискът на Ейбар стана оше по-осезаем след почивката и в 53-ата минута Гонсало Ескаланте шутира в страничния стълб. Само четири минути по-късно аржентинецът отново стреля, но крайно неточно. За негова радост обаче Асиер Ияраменди отклони топката в собствената си мрежа и така се стигна до 1:0.

След още три минути и Серхи Енрик беше спрян от гредата.

Все пак в 66-ата минута бившият футболист на Манчестър Юнайтед Бебе заби красиво второ попадение с далечен шут и окончателно сломи съпротивата на гостите, които с нищо не затрудниха своя съперник.

В следващия кръг Ейбар гостува на Реал Мадрид, където ще се види дали силното му представяне до момента е плод на случайност, или не е.